Teplota: 1.2 °C

Úterý, 08.06.2021Atletika

Atletika

Atletika-1.kolo KP družstev dor. + jun.

V sobotu 5.6.2021 se uskutečnilo 1.kolo KP družstev dorostenců, dorostenec, juniorů a juniorek v atletice.

Technicky zajišťoval atletický oddíl Hvězda Pardubice z.s.

Z tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce z Náchoda se těchto závodů zúčastnilo celkem 9 atletů.

Každému se podařilo vybojovat potřebné body pro jednotlivá družstva v kategorii dorostu i juniorů.

Oporami v kategorii juniorů byl Jiří Bruha i David Ulich / oba ještě dorostenci/.Jirka vyhrál v běhu na 100m za 11,29 sec., tak i na 200m časem 22,64 sec. . Oba pak ještě pomohli štafetě na 4x100m k prvnímu místu.

V dorostencích vynikl Michal Čuda,který zvítězil v hodu oštěpem výkonem 53,51m. a třetí skončil Radek Majera hodem 39,88m.

Mimo soutěž si Marek Rudolf  /prvním rokem st.žák/ zaběhl osobní maximum v závodě na 3000m časem 10:44,06 min.

Také ještě žákyně Tereza Daňková i Linda Hosnedlová statečně bojovala v kategorii dorostenek.

Všichni zaslouží pochvalu za předvedené výkony!!!

1. kolo KP družstev staršího žactva v atletice

V neděli 6.6.2021 uspořádal atletický oddíl TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 1. kolo krajského přeboru družstev staršího žactva ročníku 2006 a mladších.

Z tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce z Náchoda odjela šestice atletů po dlouhé době poprvé poměřit své schopnosti.

Byla znát u všech nervozita a hlavně dlouhá covidová pauza.

Musíme však vyzdvihnout Leu Hovádkovou /ročníkem ještě mladší žákyně/,která byla na svých prvních závodech.

V hodu oštěpem z 26. startujících skončila na velice pěkném 10.místě výkonem 22,86m.

Přesto každý odvedl velké úsilí dosáhnout co nejlepší výkon.