Dnes
Teplota: 4.9 °C

Úterý, 24.09.2019Mistrovství ČR v atletice staršího žactva

Mistrovství ČR v atletice staršího žactva

Od pátka do neděle 20. -22. 9.2019 se konalo Mistrovství ČR žáků a žákyň na dráze. Pořadatelem byla atletický oddíl Kolín.

Jen samotná účast se probojovat mezi nejlepší atlety v ČR  roč. narození 2004 - 2005 je velkým úspěchem.

Podařilo se to trojici atletů z tréninkové skupiny Jiřího Vondřejce z Náchoda.

V pátek se nejdříve představil Michal Čuda v rozběhu na 800m,kde si vytvořil osobní maximum výkonem 2:08,77 min. a celkově skončil na výborném 12. místě.

Pak Jirka Bruha v rozběhu na 60m celkem s přehledem postoupil do sobotního semifinále časem 7,22 sec.

V sobotu byla na programu nejdříve kvalifikace hodu oštěpem, kde Michal Čuda postoupil do nedělního finále výkonem 44,77 m /postupovalo nejlepších 12/.

Šimon Klimeš ve finále na 3000m skončil celkově na 17. místě časem 10:24,07 min. a tím si také vytvořil osobní rekord.

Dále proběhlo semifinále na 60m,kde Jirka Bruha časem 7,40 sec. se kvalifikoval do odpoledního finále.

Tam se mu nepodařil start a přesto skončil celkově na 5. místě časem 7,31 sec.

Jirka ještě musel absolvovat rozběhy na 150m a časem 17,32 sec. se probojoval do nedělního semifinále.

V neděli se představil nejdříve Michal Čuda ve finále oštěpu 600g. Postupně si zlepšoval svá osobní maxima a po třech hodech se probojoval do užšího osmičlenného finále.

Tam neskutečně zabojoval a svých šestým pokusem poslal oštěp až za hranici 50m , konkrétně 51,14 m a celkově skončil na vynikajícím 6. místě.

Pak Jirka Bruha běžel semifinále na 150m a výkonem 17,46sec. se dostal do finále šesti nejlepších.

Odpoledne ve finále na 150m skončil na vynikajícím 4. místě v celé ČR. Opět mu unikla mezi prsty toužebná medaile.

Byla to pro všechny obrovská zkušenost a patří poděkování i rodičům, že je podporují při všech sportovních akcích svojí účastí.

Musíme konstatovat, že všichni jsou příslibem do dalších let a patří jim veliké poděkování za vzornou reprezentaci celého okresu Náchod !!!

Jiří Vondřejc + Ing.Jiří Vondřejc + Bc.Jan Vondřejc -- trenéři

Mistrovství ČR v atletice staršího žactva Mistrovství ČR v atletice staršího žactva